Rehabilitace, masáže

Od dubna 2012 poskytujeme masážní služby v našem útulně zařízeném masážním koutku v horním patře budovy Sportcentra Kuklenská.

Masáž je velmi stará léčebná metoda, známá již více než 5000 let. Její původ se dá vystopovat už ve vyspělých civilizacích starého Egypta, Číny a Indie. V Evropě to byli zejména Řekové, kteří ocenili a vyzdvihli blahodárné účinky, které masáž přináší. Po řecko-římské vlně péče o člověka jako celek, sestávající z ducha, duše a těla, to byla až renesance, která připomněla zapomenutou úctu k sjednocenému, harmonickému člověku.

Masáž se používá jako prostředek ke zlepšení fyzické i duševní kondice, rehabilitaci a regeneraci těla i ducha Přikládání rukou na bolestivá místa na těle je nám všem dobře známá metoda samoléčby, kterou už od dětství děláme instinktivně.
Pomáhá uvolnit ztuhlé svaly a klouby, zlepšuje prokrvení svalů a tedy i látkovou výměnu , která napomáhá k rychlejšímu odplavení toxických látek z těla. Důležité je také ovlivnění nervového systému a jednotlivých orgánů skrze reflexní plošky a energetické dráhy (meridiány). Masáže jsou většinou vnímány jako příjemná forma uvolnění, mají však i vynikající výše zmíněné rehabilitační a terapeutické účinky. Masáž by si určitě měli dopřát lidé s bolestmi zad, ti, kteří se potýkají se sníženou pohyblivostí, či trpící stresem a nedostatkem energie.

Tělesnou i duševní stránku lze ale ovlivnit i používáním kvalitních přírodních olejů, které se při masáži vstřebávají skrze kůži do krevního oběhu a které jsou vnímány i čichem.
Aby bylo dosaženo cíle masáže, musí být masáž prováděna bez intenzivní bolesti a násilí. Pociťuje-li klient nepříjemnou bolest dochází k reflexnímu stažení svalů a navození opačného efektu, než kterého chceme dosáhnout. Rychlá a někdy i mírně bolestivá masáž bývá používána jen v ojedinělých případech, např. u sportovců těsně před výkonem, kde slouží k povzbuzení a zvýšení citlivosti.

Masáže provádí zkušená certifikovaná masérka Daniela Schon.
Podrobnější informace o masážích u nás na telefonu: 736 487 836, www.schondaniela.cz

Kuklenská 46 (areál Sportcentrum Kuklenská), 615 00 Brno – Židenice

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *